Haber

KKTC’den 24 sporcu ‘Şampiyon Melekler Anıtı’ ile yaşatılacak

KKTC (İGFA) –Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıda hayatını kaybetti. Hindi.

Adıyaman İsias Otel’de hayatını kaybeden 6 veli, 5 öğretmen ve yaşları 12-14 arasında değişen 24 genç sporcunun hatırası, Surlarıçi Kent Müzesi ve 3 metrelik bronz Şampiyon Melekler Anıtı’ndaki tablolarıyla yaşatılacak.

Yakın Doğu Teşkilatı Müzeler Daire Başkanlığı’na bağlı Surlariçi Kent Müzesi ve Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi’nin girişimiyle dikilecek olan Şampiyon Melekler Anıtı’nda hayatını kaybeden KKTC öğrenci, veli ve öğretmenlerin isimleri yer alacak. Hindi.

Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Heykel Atölyesi’nde çizimleri yayınlanan Şampiyon Melekler Anıtı için çalışmalara başlandı. Anıtın yanı sıra Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi sanatçılarının depremde hayatını kaybedenler anısına yapacakları tablo da Surlarici Kent Müzesi’nde sergilenecek.

Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. yaramız daha çok. Şampiyon Melekler Anıtı’nı depremde hayatını kaybeden çocuklarımızın, ailelerinin ve öğretmenlerimizin anısına ithaf ediyoruz.”

yigilcahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu