Haber

Ali Erbaş: Her zaman her yerde vatandaşımızın yanındayız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TDV Ordu Şubesi bünyesinde oluşturulan arama kurtarma ekibini makamında kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV yetkililerinden oluşan gruba deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarına katılan grup, “Yüce Allah, cariye olarak yaptığınız hayırları size de göstersin” diye dua eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her zaman her yerde vatandaşımızın yanındayız. Diyanet İşleri Başkanlığı İşler, doğumdan ölüme, sadece doğum ve ölümlerde değil, zor zamanlarda, sıkıntılı zamanlarda ve felaketlerde de her zaman tüm öğretmenleriyle işleyen bir niteliğe sahiptir.Sizler bunun canlı tanıklarısınız.”söz konusu.

“Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak milletimizin özünde yer alan bir meslek grubuyuz”

Depremin insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biri olduğunu kaydeden Önder Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının arama kurtarmadan cenaze definlerine, manevi rehberlikten yemek pişirmeye kadar deprem bölgesinde görev yaptığını söyledi.

Başkan Erbaş, “Bizler sadece imam, müezzin, vaiz, müftü değiliz, milletimizin de özüyüz. Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak milletimizin özünde yer alan bir meslek grubuyuz. Sizlerin sayesinde insanlık bunu bir kez daha gördü. Tanrı hepinizi korusun”sözlerini kullandı.

“Kaç kişiyi kurtardığınız önemli değil, insanlığı kurtardınız”

Önder Erbaş, bir insanı kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmakla eşdeğer olduğunun belirtildiği ayete atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Kaç kişiyi kurtarmış olursanız olun insanlığı kurtardınız. Bu Rabbimizin müjdesidir. Diğer bir müjde ise, Peygamber Efendimiz’in ‘Mü’minler bir vücut gibidir’ buyurmuş olmasıdır. Vücudun bir uzvunda ağrı veya rahatsızlık olunca, nasıl ki bütün vücut bu ağrıyı hissediyorsa, mü’minler de öyle hissederler.’ Bu senin hissettiğin şeydi. Gittin orada ibadet aşkıyla çalıştın. ibadet ettin”sözlerini kullandı.

“Gurur tablosu oldun”

Önder Erbaş, dünyanın var olduğu günden bu yana afetlerin yaşandığını ifade etti. “Musibetten önce tedbir, musibetten sonra sabır ve yaraları sarmak, senin yaptığın buydu. Varlığınız zaten bir önlemdir. 2013 yılında Ordu Müftülüğümüzde böyle bir ekibin oluşturulmuş olması. Şimdi sabırla, metanetle ve yaraları sararak insanları kurtarmakla üzerine düşeni yaptın. Başkanlığımızın gerçekten gurur tablosu oldunuz. Teşekkür ederim. Allah yardımcın olsun”söz konusu.

Ordu arama kurtarma timi de Lider Erbaş’a kabulü ve takviyeleri için teşekkür ederek, Lider Erbaş’a deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

haber-tefenni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu